روش بسته بندی و حمل ماشین لباسشویی چگونه است ؟

یکی از وسایلی که در چند سال گذشته بسیار پرطرفدار شده است ماشین لباسشویی می باشد و بسیاری از خانم ها را راحت کرده است به همین دلیل اگر مشکلی بری آن پیش بیاید ممکن است به شما و خانم حانواده فشار زیادی وارد شود به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله به صورت کامل نکات و اصول بسته بندی و حمل ماشین لباسشویی را به طور کامل توضیح دهیم مهم نیست که لباسشویی شما چه مدلی دارد پیشرفته یا متوسط چون بسیاری از کارهای ما را ساده می کند باید به آن بسیار توجه کرد.

۱- تهیه کردن ترالی

برای حمل ساده لباسشویی بهتر است که آن را با دست جابه جا نکنید چون احتمال اینکه آسیب ببیند زیاد است پس ترالی بهترین گزینه برای حمل آن است شما می توانید از نزدیک ترین باربری آن را تهیه کنید باربری ظفر همه نوع وسایل خود را کرایه می دهد و به شما کمک می کند تا یک اسباب کشی راحت و بی دردسر داشته باشید ترالی وسیله ای است که حمل آن را ساده می کند و در پله های زیاد شما را اذیت نمی کند و مخصوص وسایل سنگین است.

۲- فوم ضربه گیر آمده کنید

حالا که شما قصد جابه جایی دارید و می خواهید لباسشویی را حمل کنید زمان آن رسیده است تا بسته بندی را آغاز کنید و باید آن را کاور کنید و بدنه آن را بپوشانید و با نیلون حباب دار آن را لایه پیچی کنید تا از خراش و ضربه احتمالی جلوگیری شود.

۳- روش حمل را پیدا کنید

شما برای اینکه بتوانید لباسشویی را جابه جا کنید باید یک روش و دستورالعمل داشته باشید و بسیار از آنها در دفترچه آورده شده است که چگونه بتوانید آن را جابه جا کنید شما با مطالعه دفترچه راهنما به این موضوع آگاه می شوید چون هر مدلی روش خاصی دارد و اگر ماشین لباسشویی دست دوم را خریداری کرده اید و دفترچه ندارد نگران نباشید با یک سرچ کوچک در اینترنت متوجه خواهید شد و اگر اینترنت در دسترس نبود می توانید با مشاوران و کارشناسانباربری نیاوران در تماس باشید و آنها شما را یاری می کنند و شما با مطالعه این مقاله کامل اگاه خواهید شد.

۴- اتصالات و پیچ مهرها را باز کنید.

همانطور که می دانید بسیاری از لباسشویی ها از اتصالات و پیچ و مهرها استفاده می کنند تا درام لباسشویی ضربه نبیند و آسیبی وارد نشود پس شما اتصالات را پیدا کنید و آن را جدا کنید تا از آسیب و ضربه احتمالی جلوگیری کنید باید متذکر شد که برخی از قطعات هیچ گونه جایگذینی ندارند پس با دقت این کار را انجام دهید.

مراحل آماده سازی لباسشویی برای اسباب کشی

اگر دفترچه راهنما ندارید پس بهتر است این مراحل را به صورت مرحله به مرحله انجام دهید.

مرحله ۱: دیگ لباسشویی را از هرگونه لباس شسته و نشسته خالی کنید

مرحله ۲: درام یا دیگ را تمیز کنید بسیاری از ماشین لباسشویی مدرن خودشان یک روش دارند که آن را با یک سیکل شستشو تمیز می کنند اما مدل های قدیمی این گونه نیستند اما شما می توانید با تعیین یک دوره شستشو بدون مواد شوینده آن را تمیز کنید سعی کنید کوتاهترین سیکل را انتخاب کنید.

مرحله ۳: واشر تخلیه آب یا سوپاپ منبع آب و این سوال پیش می آید که چگونه آنها ار قطع کنیم و به سادگی به آن جواب داده می شود شما با چرخاندن آن بیشتر مواقع با خلاف عقربه های ساعت این کار انجام می شود.

مرحله ۴: آب گرم درون شیلنگ را تخلیه کنید و آن به این صورت ممکن است که باید یک سیکل شستشو را به مدت ۳۰ ثانیه فعال کنید و بعد از آن می توانید آب را تخلیه کنید و آب تخلیه شده ار داخل یک سطل بریزید.

مرحله ۵: بعد از این مراحل شما باید لباسشویی را جدا کنید که آن را خاموش کرده و از برق بکشید به این راحتی انجام می شود.

مرحله ۶:بعضی از لباسشویی ها فقط یک شیلنگ تخلیه ندارند بلکه ۲ تا دارند و برای اینکه دومی را خالی کنید از هر گونه آب بهتر است آن را با انبر جدا کنید و آب باقی مانده را داخل سطل بریزید و شما باید مراقب این موضوع باشید که به آب به برد سیستم نفوذ نکند.

مرحله ۷:هر وسیله ای که جدا می کنید مانند شیلنگ تخلیه و … همه را داخل یک کیسه منعطف قرار دهید و برای اینکه گم نشود یا از بین نروند داخل دیگ ان قرار دهید دیگر امکان گم شدن را به صفر می رساند.

مرحله ۸:ورودی ها آب یا شیلنگ تخلیه را مسدود کنید و آن را با استفاده از پلمب مخصوص خود انجام دهید اگر ندارد آن را با پلاستیک یا نایلون انجام دهید تا هیچ چیزی وارد آن نشود.

مرحله ۹:برای جلوگیری از هرگونه رشد کپک و باکتری درب لباسشویی را به مدت ۲۴ باز گذاشته تا کاملاً خشک شود اگر این زمان برای شما مقدور نیست با یک دستمال خشک آن را دیگ را کامل خشک کنید.

مرحله ۱۰:بدنه آن را سعی کنید تمیز نکنید چون در زمان نصب مجدد آن مجبور به این کار می شوید و دوباره باید آن را تکرار کنید.

مرحله ۱۱:مهمترین مرحله این مرحله می باشد چون باید آن را نصب و راه اندازی کرد و پیچ و مهره مخصوص حمل ونقل را نصب کنبد به هر دلیلی نمی خواهید پیچ و مهره را جدا کنید ممکن است خراب شود و به تعمییر نیاز داشته باشد و زمانی تعمیر آن کمتر از هزینه تهیه این پیچ ها می باشد پس آن را تهیه نمی کنند.

مرحله ۱۲: اگر می خواهید بسته بندی لباسشویی انجام دهید بهتر است از چند نفر کمک بگیرید چون به تنهایی این کار امکان پذیر نیست و انجام نمی شود.

مرحله ۱۳: درب را با چیز محکم کنید تا در زمان حمل آن باز نشود چون ممکن است خسارات به شما وارد شود و سیم برق و شیلنگ تخلیه را در پشت بسته بندی کنید.

مرحله ۱۴: دور تا دور را با نایلون حباب دار بپوشانید و مهمترین قسمت آن پشت آن می باشد پس بهتر است چندین دور آن را بپوشانید تا از هر گونه ضربه احتمالی جلوگیری شود.

نکته آخر

شما می توانید به راحتی از افراد متخصص کمک بگیرید و این کار را برای شما انجام دهند باربری شهرک غرب یکی از نمایندگی های که افراد حرفه ای در ان مشغول به کار هستند می توانند به شما کمک کنند.